Tipy na netradiční místa na svatbu - Zlínský kraj 

Alternativnější svatební místa ve Zlínském kraji

Jelikož jsem klikař a dostávám se jako svatební fotograf konstantně na nová a krásná místa, po nějaké době přichází update svatebních míst ve Zlínském kraji! Tentokrát nahlédneme do míst, která nejsou zas tak známá nebo byste o nich možná na první pohled neřekli, že se tam může konat krásná svatba.  

Záhlinický pivovar

Pivovar v Záhlinicích u Zlína byl pro mě letos překvapením. Buďme upřímní, z venku se nejedná o nijak zvlášť hezkou budovu. Jenže Záhlinický pivovar má nakonec houšť výhod! Jednak je to pivovar s vlastním pivem a už jen to může být zážitkem, ale hlavně je to velký soukromý areál, který vám naskytne industriální prostředí na focení, ale i hezký ovocný sad vhodný třeba pro obřad a opravdu velkou rovinnou zahradu, kde se vleze klidně i svatba o velikosti menšího festivalu. Uvnitř jsou 2 sály a kapacitu odhaduju na zhruba 100 - 120 lidí. Víc se dozvíte na webu pivovaru.

Hospoda Santov

Hospůdka na Santově mě překvapila výbornou kuchyní a ještě lepšími výhledy. Ideální je pro svatby zhruba do 50 lidí, ale vleze se i 70. Sedí se na zastřešené venkovní terase, takže zimní svatbu tu asi bohužel neuspořádáte. Měla jsem štěstí na krásný obřad na protější louce a bylo to perfektní! Ideální pro všechny milovníky přírody, kterým naleštěnost nesedí a raději mají poctivé dřevo a kus Valašského srdce k tomu. Web hospody Santov. 

Statek Ústsko

Statek Ústsko v Bojkovicích je punk. Ale výborný punk s výborným týmem, co umí vařit! Neplést si s Bistrem Na Kopci - to je na dohled, ale do areálu statku nepatří. Na statku je každý rok festival Miš Maš a sem tam se objeví i svatba. A mé fotografické oko může jen doporučit. Ústsko je na kopci, na focení se stačí jen projít okolo a máte výhledy na celé Bílé Karpaty, lehce byste vybrali i místo k uspořádání obřadu. Lidí se vleze dost, určitě okolo 80, ale stejně jako na Santově je sezení v zastřešeném venkovním prostoru, takže doporučuji spíše pro letní sezónu. Jen musíte mít zálibu ve starších a rozpadlých místech s duší :). Statek Ústsko bohužel nemá řádný web, ale pokud vás tohle místo zaujalo, mám kontakt, kde se můžete domluvit: petrhumpola@gmail.com

Penzion Patrik 

Penzion Patrik na Mikulčině vrchu mě odzbrojil výhledy.  Plusem je, že můžete hosty rovnou i ubytovat, mínusem, že interiér by si zasloužil renovaci. Ale pro tu zahrádku s výhledem a bazénem by tady Penzion Patrik měl být. Pokud máte akčnější hosty, je jisté, že bazén využijí. Obřad opět bez potíží kousek od Penzionu. 

Rekovice

Dobře, uznávám, Rekovice nejsou zrovna alternativní svatební místo, vlastně je to dost populární místo. A navíc sídlí pár kilometrů za hranicemi Zlínského kraje. Jenže já je dřív neznala a tak je tu musím nasdílet teď, protože se mi tam ohromně líbilo! Moderní architektura, velmi chutné jídlo, světlé pokoje na přespání i na dopolední chystání, skvělá venkovní terasa se světýlky na párty a výhledy na Beskydy na každou stranu. Co víc od Rekovic chtít. 

Chata Gizela

A teď konečně něco z jižního Valašska. Ve Štítné nad Vláří najdete rekreační areál s krásnou velkou zahradou a sálem pro cca 40-50 lidí. V chatě Gizele můžete ubytovat až 10 lidí. Co si budeme namlouvat, vrchol moderní architektury to není. Na druhou stranu tady najdete klid na místě, kde končí asfaltová silnice. Svatby se tu můžou konat venku, což určitě doporučuju (na zahradu se vleze klidně několik party stanů), navíc je v létě k dispozici i bazén. Pokud bude počasí nepříznivé, využijete sál se zázemím a s kuchyní. No a na focení stačí vyjet na kopce okolo, moc krásnějších výhledů než tady u nás neznám. Chata Gizela spadá pod družstvo Javorník, kde najdete kontakt. 

Using Format