6+1 tip na místa na svatbu ve Zlínském kraji

Svatby v přírodě ve Zlínském kraji

Předně musím říct, že tento výběr je čistě osobní. Mám ráda svatby, které se konají v přírodě, jsou pohodové a méně formální. Proto i tento výběr míst na svatební hostinu (ale i obřad) jsou laděny v tomto stylu. Zároveň jsou to místa, která ocením já jako svatební fotograf a svatbu jsem tam fotila, budu fotit a nebo mi byla kolegy doporučena. A aby bylo jasno: nikdo mi za tohle neplatí (ehm, kéž by :)). 

Sama pocházím ze Zlínského kraje, kde je běžné, že svatby jsou velké (teda hlavně u nás na Valašsku), takže pokud má někdo sto hostů, je to takový nevyčnívající průměr. Z toho se odvíjí předsudek, že je nutné prostory sehnat co nejblíž bydliště a navíc dostatečně velké. A tak se bez většího přemýšlení často rezervuje sál v kulturním domě. Netvrdím, že je to vždy špatný nápad. Jen nabádám, abyste v plánování svatby byli trochu sobci a mysleli i na to, co se líbí vám. Obavy, že někdo nepřijede na svatbu, protože je to celých 60 kilometrů daleko, jsou zbytečné - kdo chce, přijede, on ten Zlínský kraj zas tak velký opravdu není :).
A teď už přejděme k tipům. 

1. Dvůr Honětice

Dvůr Honětice leží kousek od Kroměříže a Zlína a považuju ho za neskutečně super místo na svatbu a to nejenom ve Zlínském kraji.
A proč se mi tak líbí? Krom toho, že je to tam prostě zatraceně hezké :), venkovní prostory jsou rozlehlé a celý areál je uzavřen pro vás, v horku není schlazení nijak složité a všechno se může odehrávat na jednom místě. Obřad, hostina, focení i párty. Plus možnost přespání. Co víc si přát, pohoda zajištěna!
A teď trochu technikálií: pro zimní svatby je kapacita restaurace 36 lidí, pro svatby v sezoně objekt venku pojme 80 osob. 
Fotka má ze skvělé svatby Toma a Bětky.

2. Pivovar Vraník

Světe div se, i do Zlínského kraje dorazila móda svateb ve stodole. A jelikož jsem jejich příznivcem, mám radost! Pivovar Vraník je mi sympatický už tím, že je to pivovar, čímž by pár bodů mohl uhrát i u vašich drahých poloviček. A teď vážně - prostory renovované stodoly jsou opravdu hezké, světýlka se dřevem ladí, ze Zlína a Vizovic je to co by kamenem dohodil a hodí se dokonce i pro pravé valašské svatby - kapacita je až 130 lidí. Jak už bylo zmíněno výše, za důležité považuji to, že obřad může proběhnout na zahradě, na focení vyběhneme pár metrů do sadů a oslava může pokračovat bez zbytečných přejezdů a rušení zábavy. Vedle stodoly je i penzion, takže nemusíte řešit noční taxíky.
Fotka je z mé podzimní svatby Honzi a Zdeničky.

3. Ekosádky Kunovice 

S Ekosádkami v Kunovicích jsem měla tu čest osobně v létě a okamžitě se staly mým fotograficko-svatebním favoritem. Můj vzorec s výběrem se opakuje - krásné místo - tentokrát u Uherského Hradiště, obřad pod vzrostlým stromem či u vody, s párovým focením si naprosto vystačíte v areálu (5 hektarů s rybníkem, lesem, sadem a loukou je fakt dostačujících) a zastřešená terasa na hostinu je ideálka, i kdyby počasí úplně nepřálo, navíc jako fotograf oceňuji krásné přirozené světlo. 

Fotka z krásné svatby Peti a Peti. 

4. Areál Kamínka - Roštín

Jsem šťastlivec a dostávám rozličné poptávky v různých koutech Moravy - do areálu v Kamínkách jsem se vydala ale už dvakrát a ani za mák mi to nevadio. Je to kousek od Kroměříže a výše zmíněného Dvora Honětice, tak to můžete brát jako alternativu, když bude na jednom ze zmíněných míst plno. I když je to poměrně na samotě, restaurace jede celoročně, takže si s ničím nemusíte lámat hlavu . Prostory jsou velkorysé a dřevo působí velice vřele. Pokud je příroda a lesy to hlavní, čím chcete být na své svatbě obklopeni, hurá do Chřib! Navíc je tu i dostatek místa pro ubytování.

Fotka z nádherně vyzdobené svatby Nikči a Matěje.

5. Na Chochole - Zádveřice

Krásné místo s valašskými dřevěnkami, výhledem a stylově zpracovaným místem pro obřad a opět všechno na jednom místě - od obřadu po párty. Takhle by se Na Chochole dalo popsat. Je tu jen jeden zádrhel, bez agentury to nepůjde (zprostředkovává With Love s.r.o.). Není to pro každého, každopádně pokud už nad svatební agenturou nebo koordinátorkou uvažujete, můžete to spojit a mít svatbu na opravdu krásném místě kousek od Zlína. Navíc se můžete spolehnout, že to budete mít (téměř) bez práce a se skvělou výzdobou jako z Pinterestu. 
Fotka vypůjčená z FB: With Love s.r.o. - svatební a společenská agentura

6. Hotel Soláň

Já vím, že hotel asi není úplně to, co byste v tomto článku, který na začátku slibuje neformální a pohodové svatby, asi úplně čekali. Jenže hotel Soláň to dělá chytře - krásnější místo na Vsetínsku než v Karolínce asi nenajdete a výhledy jsou božské. Takže obřad venku ve zvoničce, focení v horách...To už se potom v pohodlí hotelu zvládne i ta oslava, což může být přednost zvlášť pro ty, co mají svatbu mimo letní sezónu a nechtějí rozmary počasí riskovat. A opět je to vhodné pro velké (nejen) valašské svatby - kapacita sálu je 150 lidí. 
Fotka z webu hotelu Soláň. 

+ 1 Ranch 13, Nemšová

Já vím, slibovala jsem Zlínský kraj, ale tohle je jen pár kilometrů za hranicemi Slovenska (od mých rodných Valašských Klobouk dokonce co by kamenem dohodil). Ve stodole jsem měla fotit v létě 2020, ale korona plány změnila a tak se těším, že mi to vyjde třeba někdy příště - nově vystavené prostory jsou totiž opravdu krásné, vzdušné a velice stylové. Pro svatebního fotografa jedna radost a věřím, že i novomanželé a hosté tyhle prostory ocení.

Fotka uzmuta z webu Ranče.

...A kdekoliv, kam vás to táhne

Počítejme s tím, že catering je schopný dnes přijet opravdu kamkoliv. Zažila jsem krásnou svatbu ve velké chatě v Beskydech, ale zábava může být i u vás na chalupě na samotě. Mrkněte určitě na airbnb nebo Amazingplaces.cz. Party stany se dají vypůjčit jak od firem, tak třeba od města nebo hasičů, takže místo staré hájenky můžete využít třeba louky a lesy, které k ní spadají. Pokud rádi cestujete a neužije vás na velké oslavy, můžete se vzít v zahraničí - na pláži nebo v horách (a nezapomeňte vzít svého svatebního fotografa s sebou!). 
Jako ve všem, co se týká plánování svatby, se řiďte hlavně tím, co chcete vy a co je vám nejmilejší. 


Using Format