Jak improvizovat v době covidové

I když každý v roce 2020 doufal, že letošek už bude poklidný a na nějaký vir si už sotva vzpomeneme, vypadá to skoro na opak. Všechny články na toto téma se v podstatě točí jen o tom, kdy a jak přesouvat nebo rušit. Přitom si myslím, že tento rok vám bude stačit jediný skill - improvizace a přihmouření oka nad detaily. 

Berte to pozitivně!

A sami buďte negativní, haha. 
Šance, že svatby nebudou moct od května probíhat vůbec, je mizivá, všechno se točí jen kolem počtu hostů. A věřte nebo ne, malá svatba není nutně nudná nebo špatná. Naopak to můžete pojat úplně jinak.

Máte na svém listu hostů ty, kteří jsou tam tak trochu "protože se to patří, jinak by nás pomluvili" a nebo třeba "protože nás taky pozvali před 15 lety na jejich svatbu" ? Covidová svatební sezóna naprosto vyzývá k tomu protřídit si své blízké stylem úklidu Marie Condo. Vysvětlím. Máte od děství kamaráda, se kterým vám je vždycky skvěle a představa, že s vámi váš velký den slaví, vás hřeje na srdíčku? Šup s ním na seznam hostů. Má tento váš kamarád přítelkyni, se kterou jste se potkali jen letmo jednou a na srdíčku vás nehřeje? V normální situaci by byla samozřejmě pozvána také, v této covid situaci máte svaté právo svůj list pozvaných minimalizovat. Zbydou vám pak jen ti, bez kterých si to neumíte představit. Jen tak mimochodem doporučuju tenhle postup i pro třídění oblečení ve skříni. Geniální. 

Omezení počtu hostů vám taky otevře dveře do spousty krásných penzionů a horských chat, které byste normálně vyškrtli pro nízkou kapacitu. A nebo buďte úplně alternativní, postavte si na zahradě party stan a neřešte, jestli se kolegové vlezou, pokud se opatření rozvolní. 

Stejně tak můžete udělat velký live přenos, aby nikdo o obřad nepřišel a alespoň virtuálně si s vámi připil. Dokážu si docela dobře představit i nějakou online svatební hru přes ZOOM :).

Detaily tento rok nefrčí

Perfekcionisté to tenhle rok budou mít možná těžké. Je rozhodně zvýšená šance, že například vaše kadeřnice nepříjde za každých okolností, ale když se bude cítit nemocně, raději zůstane doma (což samozřejmě schvaluju všemi dvaceti, zdraví na prvním místě!). Perfekcionista se zhroutí, improvizátor vezme kulmu, povolá do služeb kamarádku, pomodlí se a bude to brát jako vtipnou historku, protože on si vás ten muž vezme z lásky, ne kvůli dokonalým beach vlnám. 

Co se stane, když všichni všechno přeloží

Okej, berme to tak, že vám tento článek způsobil ještě víc vrásek, než vám vytvořila celá pandemická situace doteď. Je samozřejmě možné, že léto už bude úplně v pohodičce a stresujeme se tu teď úplně zbytečně. 

Jenže možná to o tolik lepší nebude ani příští rok. Možná to už bude super, jenže tenhle nápad s přeložením bude mít víc lidí a vy už neseženete ideální termín, catering nebo fotografa. Možná že seženete všechno, ale budete už tak frustrovaní a unavení, že vás to nadšení z oslavy nové etapy života tak trochu přejde. Vždycky bude nějaké ale. 

Proto hlavně myslete na sebe. A to vlastně platí při plánování svatby v corona i necorona světě.

Aktuální informace o vládních restrikcích najdete tady.

Hodně zdraví všem ❤️.

Using Format