Jak vyfotit (domluvit a zařídit) žádost o ruku

Možná to ještě není úplně aktuální věc u nás v českých kotlinách, ale na západě se focení žádosti o ruku stává trendem. Sama jsem měla tu čest vykoušet si focení žádosti o ruku v Kanadě a musím říct, že to byla řádná dávka adrenalinu i pro mě. 

Ale ohromně mě to bavilo - od začátku procesu, kdy se s fotografem musíte domluvit, jak to vymyslet, aby na to vaše drahá nepřišla, až po nervózní chvění, jestli se plán vyplní a všichni budeme stát (a já ostřit) na tom správném místě ve správnou dobu. No a tak aby zaznělo "ano", že jo! 

Proto bych tímto článkem hrozně ráda dodala odvahu všem, kteří o nafocení žádosti o ruku přemýšlejí a nebo o tom slyší poprvé, ale zdá se jim to jako dobrý nápad. Ono mít do albíčka fotografii, která zachycuje ty nejryzejší emoce a začátek společné cesty, je docela cool - jak říkávám, vnoučata pak budou mít čím být okouzlena. 

No a pokud jste muž, co se ve focení zrovna nevyžívá, docela elegantně tímhle obejdete oblíbené zásnubní či předsvatební focení, jelikož pár fotek jako zasnoubený pár budete mít po tomhle focení hned za sebou (ale tímto nic nikomu neradím, protože fotografové pak nebudou mít co žrát).

A teď k věci - jak na zdokumentování žádosti o ruku? Mám několik tipů:

  • zařiďte to jako obyčejné focení - na výročí, narozeniny, jen tak, pro radost

Pokud se neřadíte mezi ty, pro které je focení u fotografa něčím vyjimečným, prostě to uhrajte na dárek. Je to nejjednodušší způsob, máte jistotu, že se potkáme tam kde máme, že si můžete vybrat své oblíbené místo, že budete hezky oblečení a ještě k tomu vám dám povel, které místo bude vypadat na fotkách skvěle (v Kanadě jsme s budoucím ženichem domlouvali hesla :)). Pokud jste ale za 10 let vztahu vyprodukovali osm selfies, tento způsob nedoporučuji, jelikož by ten druhý mohl pojat podezření a vyčmuchat prsten.

  • žádost o ruku v přírodě

Tento způsob je náročnější, za to je prokouknutí lsti téměř nemožné. Na druhou stranu je tu jedna náročný parametr - načasování. 
V praxi to funguje tak, že budu na určitém místě, v určitou hodinu, čekat na vás dva (předem si vyžádám vaše fotky :)), dělat, že fotím něco úplně jiného, třeba kytičky. Taky se ale musíme domluvit, jak daleko ode mě ideálně můžete být. Pokud se setkáme (to může zkrachovat třeba i na tom, že polovička na tu procházku vůbec nebude chtít jít), všechno už jde jako po másle. Ideální jsou místa, která nejsou příliš frekventovaná. Měla jsem tu čest fotit žádost o ruku v Lake Louise a povím vám, tolik lidí se zrcadlovkama kolem krku, kteří by mohli být klidně profi fotografové, na jednom chodníku jen tak nepotkáte. Ale pár tajných sms a bylo vše vyřešeno. 

  • žádost o ruku v restauraci / kavárně / hvězdárně / pneuservisu

V podstatě ten samý princip, domluvit jde vše, jen už se pak musí řešit víc detaily - třeba u jakého stolu budeme sedět, jak dlouho bude trvat příprava,... Ale zvládnou se dá všechno, důležité je zařídit si to tak, aby to polovička co nejvíce ocenila a byl to speciální okamžik pro vás dva, já už se vlezu kamkoliv :)!

Using Format